Startande spelare:   134     Fördelning herrar/damer:   78%/22%
Totalt antal starter: 247 Antal spelade starter: 247
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Kungälv Open 2019 just nu:

Namn/Klubb Tävling Start
Adam Lantz
Team Lerum BC
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Alexander Larsson
Team Pergamon BC
Lördag 31 augusti 11:30
Lördag 31 augusti 14:30 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 1, 1 vs 8, Bäst av 3
Alida Molander
Team X-Calibur BK
Söndag 1 september 16:30
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Anders Hesselgren
Kungälvs BK
Torsdag 29 augusti 19:30
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Anders Persson
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Måndag 2 september 18:00 (R)
Andreas Andersson
Kungälvs BK
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Andreas Hansen
Örgryte IS BF
Torsdag 29 augusti 19:30
Söndag 1 september 16:30 (R)
Måndag 2 september 18:00 (R)
Annika Jonsson Nord
Örgryte IS BF
Måndag 2 september 18:00
Anton Adolfsson
Team Alingsås BC
Lördag 7 september 10:00
Arne Moberg
Team Alingsås BC
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00 (R)
Bengt Persson
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Bobo Kurt Josefsson
Kungälvs BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Cecilia Svensson
Kungälvs BK
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Christer Gustavsson
IK Sterling
Lördag 31 augusti 11:30
Christer Jakobsson
Kungälvs BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird (R)
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Christer Niklasson
Kungälvs BK
Lördag 7 september 10:00
Christer Petersson
IK Sterling
Lördag 7 september 10:00
Christoffer Wetterberg
BK Team Obelix
Lördag 31 augusti 11:30
Daniel Ferm Carlsson
BK Korp
Lördag 31 augusti 11:30
Daniel Pettersson
Kungälvs BK
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 1, 1 vs 8, Bäst av 3
Semifinal 1, KF1 vs KF2, Bäst av 3
Dennis Andersson
BK Virveln
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Måndag 2 september 18:00 (R)
Edward Karle
Team Clan BK
Torsdag 29 augusti 19:30
Lördag 31 augusti 14:30 (R)
Emelie Persson
IFK Göteborg Bowling Dam
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Emelie Samuelsson
BK Virveln
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30 (R)
Emma Lejman
Team X-Calibur BK
Torsdag 29 augusti 19:30
Emma Mewén
BK Högland
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Eva Bengtsson
Stånga IF
Torsdag 29 augusti 19:30
Fredrik Westerberg
IK Sterling
Måndag 2 september 18:00
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Gunnar Ström
Ytterby BK
Onsdag 4 september 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Göran Kuhlin
Team Partille BC
Lördag 31 augusti 11:30
Hampus Nilsson
Örgryte IS BF
Torsdag 29 augusti 19:30
Helen Holmberg
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Henrik Key-Åberg
Kungälvs BK
Torsdag 29 augusti 19:30
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Ida Elofsson
BK Origo
Lördag 7 september 10:00
Iljja Pejinovic
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 10:00 (R)
Inge Johansson
Kabare BS
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Inger Petterson
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Jan Aronsson
Ytterby BK
Onsdag 4 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Jan-Erik Karlsson
Team Partille BC
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Jani Silvén
Team Lerum BC
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Janne Tingmyr
BK Joker
Lördag 7 september 10:00
Jens Sjöbohm
Team Alingsås BC
Torsdag 29 augusti 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 2, 4 vs 5, Bäst av 3
Jerry Carlsson
Stenungsunds BC
Måndag 2 september 18:00
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:- (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Jerry Veesmaa
BK Virveln
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Måndag 2 september 18:00 (R)
Jesper Larsen
Team Pergamon BC
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 3, 3 vs 6, Bäst av 3
Semifinal 2, KF3 vs KF4, Bäst av 3
Jessica Nilsson
BK Skrufscha
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Jimmie Lämsä
KS Edsbowlarna
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird (R)
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Jimmy Hellman
Kabare BS
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Joachim Lind
BK Joker
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Måndag 2 september 18:00 (R)
Joakim Gustavsson
BK Virveln
Torsdag 5 september 19:30
Johan Berg
BS Bockarna
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Johanna Kilander
Ytterby BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Johanna Persson
Kungälvs BK
Torsdag 29 augusti 19:30
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Johnny Magnusson
Kabare BS
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Jörgen Bäck
BK Virveln
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Karl-Olof Olofsson
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Kenneth Lundin
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 3, 3 vs 6, Bäst av 3
Kenneth Ådefjäll
Trollhättan Dolphins BK
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Kent Turesson
BK Korp
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Kurt Johansson
Team Partille BC
Lördag 31 augusti 11:30
Lars Ahlbin
Kungälvs BK
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird (R)
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Lennart Edvardsson
Hönö BK
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30 (R)
Linda Johansson
BK Högland
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Linnéa Andersson
BK Högland
Söndag 1 september 16:30
Linus Pettersson
Kungälvs BK
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 29 augusti 19:30 (R)
Söndag 1 september 16:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Ludvig Dahlström
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Madelene Kaldemark
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Magnus Johansson
Team Lerum BC
Lördag 7 september 10:00
Magnus Turesson
BK Team Obelix
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Malin Heed
Trollhättan Dolphins BK
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Marcus Bernalt
Kungälvs BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Lördag 7 september 10:00 (R)
Marcus Fransson
BK Skrufscha
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Marcus Henriksson
BK Joker
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Margareta Alexandersson
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Maria Jorfors
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Marie Alm
Örgryte IS BF
Måndag 2 september 18:00
Marie Larsson
IFK Göteborg Bowling Dam
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:-
Lördag 7 september 10:00 (R)
Mariette Svensson
Kungälvs BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00 (R)
Marja Jumisko
Ytterby BK
Onsdag 4 september 19:30
Markus Lenefjäll
BK Kaskad
Lördag 7 september 10:00
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 2, 4 vs 5, Bäst av 3
Semifinal 1, KF1 vs KF2, Bäst av 3
FINAL, Bäst av 3
Mattias Bäck
BK Virveln
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Mikael Berg
BK Klossen
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Mikael Lindgren
IK Sterling
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Mikael Roos
Team Alingsås BC
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 4, 2 vs 7, Bäst av 3
Semifinal 2, KF3 vs KF4, Bäst av 3
FINAL, Bäst av 3
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Niclas Lantz
Team Alingsås BC
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Torsdag 29 augusti 19:30 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Niklas Elvesten
Team Alingsås BC
Lördag 7 september 10:00
Niklas Gustafsson
Ytterby BK
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Niklas Nilsson
Kungälvs BK
Lördag 7 september 10:00
Olle Svensson
IK Sterling
Torsdag 29 augusti 19:30
Lördag 7 september 10:00 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 4, 2 vs 7, Bäst av 3
Oskar Mohlin
Kungälvs BK
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Otto Jumisko
Ytterby BK
Onsdag 4 september 19:30
Patrik Holm
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Måndag 2 september 18:00 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Paul Hellberg
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Per Jorfors
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Per Möller
Team Partille BC
Lördag 31 augusti 11:30
Peter Gustafsson
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Peter Helander
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Peter Roos
BK Joker
Söndag 1 september 16:30
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:- (R)
Peter Scharf
Ytterby BK
Onsdag 4 september 19:30
Petter Hallsberg
BK Joker
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Pontus Lantz
Team Lerum BC
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Torsdag 29 augusti 19:30 (R)
Rasmus Roos
Team Alingsås BC
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Lördag 7 september 10:00 (R)
Richard Ohlén
Örgryte IS BF
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Riitta Persson
Kungälvs BK
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Lördag 31 augusti 11:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Robert Stålcrona
BK Virveln
Lördag 31 augusti 14:30
Torsdag 5 Sep 13:00 - FÖRSTA START 350:-, RE-ENTRY 300:- (R)
Robin Skans
Team Alingsås BC
Torsdag 29 augusti 19:30
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Roger Samuelsson
Ytterby BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Torsdag 5 september 19:30
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Sebastian Friberg
Team Alingsås BC
Söndag 1 september 16:30
Sonny Johansson
KS Edsbowlarna
Torsdag 29 augusti 19:30
Stefan Sundborg
Stenungsunds BC
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Subin Elkberg
Team Alingsås BC
Lördag 7 september 10:00
Sven-Arne Alexandersson
Stenungsunds BC
Söndag 1 september 16:30
Svend Aage Knudsen
Ytterby BK
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Sören Persson
BK Atlantic Sharks
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Therese Johansson
Hönö BK
Söndag 25 augusti 15:00 - Early Bird
Söndag 1 september 16:30 (R)
Thomas Ahl
BK Virveln
Söndag 1 september 16:30
Thomas Hansson
IK Sterling
Torsdag 29 augusti 19:30
Thomas Karlsson
Team Partille BC
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 31 augusti 11:30 (R)
Thomas Lantz
Team Lerum BC
Söndag 25 augusti 12:00 - Early Bird
Thomas Ohlén
Ytterby BK
Måndag 26 augusti 17:30 - Early Bird
Tilde Eliasson
Stånga IF
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Truls Johannesson
Stenungsunds BC
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Ulf Palmqvist
Team Partille BC
Lördag 24 augusti 11:30 - Early Bird
Lördag 31 augusti 11:30 (R)
Ulf Wennerbeck
Kungälvs BK
Torsdag 29 augusti 19:30
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
Ulrika Larsson
BK Qvinns
Lördag 31 augusti 11:30
Lördag 31 augusti 14:30 (R)
Viktor Albihn
BKF Falkenberg
Torsdag 29 augusti 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Viktor Dahlström
Kungälvs BK
Lördag 31 augusti 11:30
Torsdag 5 september 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
William Frölinghaus
Örgryte IS BF
Måndag 2 september 18:00
Onsdag 4 september 19:30 (R)
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start (R)
William Melcker
Trollhättan Dolphins BK
Lördag 7 september 13:00 - Sista Start
Åsa Carlsson
Örgryte IS BF
Lördag 31 augusti 14:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 Klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Åsa Fors
Team Lerum BC
Lördag 7 september 10:00

TOTALT: 134 SPELARE